Polacy, którzy będą chcieli obejrzeć polską transmisję Mundialu 2018 podczas pobytu za granicą natrafią na nie lada problem. Ze względu na blokady regionalne i restrykcje związane z licencjami, TVP Sport może prowadzić transmisję online tylko dla osób, które posiadają polski adres IP. Jeżeli w tym czasie przebywamy za granicą i będziemy chcieli obejrzeć mecze piłki nożnej z polskim komentarzem w sport.tvp.pl, to będziemy musieli zmienić IP na polskie. W tym artykule wyjaśnimy jak to zrobić przy pomocy VPN.

Najlepszy VPN do oglądania Mundialu za granicą

VPN to usługa, która pozwala łączyć się z siecią za pośrednictwem innego kraju. Dzięki temu można mieć inne IP, niż to które dostaliśmy od aktualnego dostawcy internetu. Czyli, jeżeli przebywając w Niemczech połączymy się z polskim serwerem VPN, to będziemy posiadać polskie IP zamiast niemieckiego.

Poniżej naszym zdaniem najlepsze obecnie usługi VPN, które oferują szybkie serwery VPN zlokalizowane w Polsce, przy pomocy których bez problemu obejrzysz mecze MŚ 2018 oraz uzyskasz dostęp do pozostałych usług VOD blokowanych za granicą. Wszystkie poniższe usługi VPN oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że jeżeli będziemy niezadowoleni z usługi, to odzyskamy wpłacone środki jeśli wystąpimy o nie przed upływem 30 dni od jej wykupienia.

ExpressVPN posiada sieć bardzo szybkich serwerów VPN z polskim IP. Ceny usługi zaczynają się od 6,67$ miesięcznie przy kupnie usługi na minimum rok. ExpressVPN można wykupić na tej stronie.
NordVPN to ponad 40 szybkich serwerów VPN w Warszawie, dzięki którym zmienisz IP na polskie. Ceny zaczynają się od 3,99$ miesięcznie przy płatności za 3 lata z góry. NordVPN można wykupić na tej stronie.

CyberghostVPN to ostatnia propozycja jeżeli chodzi o szybki VPN z polskimi serwerami. Ceny usługi zaczynają się od 5,29$ przy kupnie abonamentu na 3 lata. Można ją kupić na tej stronie.

Jak oglądać Mundial przy pomocy VPN?

Dostęp do polskich transmisji Mundialu 2018 za granicą można uzyskać przy pomocy polskiego VPN przy pomocy kilku prostych kroków. Całość nie powinna potrwać więcej niż kilku minut.

  1. Założenie konta i wykupienie usługi u wybranego dostawcy VPN.
  2. Pobranie aplikacji ze strony dostawcy VPN na komputer, tablet lub telefon.
  3. Instalacja aplikacji do łączenia się z VPN.
  4. Zalogowanie się przy pomocy danych na które założyliśmy konto.
  5. Połączenie się z polskim serwerem VPN.
  6. Od tej pory mamy polski adres IP i możemy oglądać treści dostępne tylko w Polsce.