Jaki jest najlepszy program do zmiany IP?

Program do zmiany IP umożliwia bardzo łatwą i szybką zmianę obecnego, publicznego adresu IP na zupełnie inny. Można zmieniać adres zarówno w obrębie kraju, w którym się mieszka jak i zdecydować się na korzystanie z zagranicznego adresu IP.

Korzystanie z programu do zmiany IP jest bardzo proste. Nie trzeba znać się na komputerach, programowaniu czy działaniu sieci. Pomimo tego, że coś takiego jak zmiana IP za pomocą programu może brzmieć skomplikowanie, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Tak naprawdę wystarczy kilka kliknięć. Jak to zrobisz dowiesz się dalej!

Co to jest program do zmiany IP?

Program do zmiany IP – to specjalna aplikacją, którą instaluje się na komputerze lub telefonie. Umożliwia ona zmianę adresu IP, przy pomocy którego jest się widocznym w Internecie. Dzięki temu nie trzeba posługiwać się adresem IP, który otrzymuje się od dostawcy sieci. Sama aplikacja do zmiany IP działa na tej zasadzie, że pośredniczy w komunikacji urządzenia użytkownika pomiędzy serwerem proxy lub VPN. Nowy adres IP (czyli ten, na który zmieniamy nasz obecny przy pomocy tego programu) jest taki, jak ten przypisany do serwera, z którym się połączymy.

Żeby to wszystko działało, a adres IP faktycznie został zmieniony, to cała nasza komunikacja z siecią musi przechodzić przez ten serwer, który nadaje nam nowe IP. Za przesyłanie i odbieranie danych odpowiada specjalny program, który wykorzystamy.

Adresy IP dzielimy na adres publiczny i prywatny. Adres prywatny to taki, który jest wykorzystywany w ramach lokalnych sieci komputerowych, np. w sieci domowej lub osiedlowej. Natomiast publiczny adres IP, to właśnie ten, za pomocą które nasz komputer lub telefon przedstawia się w Internecie. I to właśnie on może być zmieniony za pomocą specjalnego programu.

Jakie są korzyści z programu do zmiany IP?

Z użyciem programu do zmiany IP związanych jest szereg rozmaitych korzyści. Tą pierwszą i podstawową jest oczywiście możliwość uzyskania całkowicie nowego adresu IP, za pomocą którego będzie można surfować w sieci i odwiedzać jej różne miejsca.

 • zmiana IP i uzyskanie nowego adresu IP
 • ukrycie prawdziwego adresu IP
 • dostęp do treści wideo chronionych przez blokady geograficzne
 • ominięcie banów i blokad aktualnego adresu IP w serwisach internetowych
 • dostęp do treści niedostępnych w kraju, w którym się przebywa
 • możliwość skorzystania z ofert i promocji przeznaczonych tylko dla osób, z konkretnych państw
 • poprawa prywatności w sieci

Jaki program do zmiany IP najlepiej wybrać?

Jako najlepszy program do zmiany IP od dawna polecane jest korzystanie z VPN. Prosta i szybka obsługa, a przy tym wiele możliwości i wysoki stopień bezpieczeństwa sprawiają, że to właśnie to rozwiązanie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników sieci. Program VPN może być używany zarówno na komputerze jak i na urządzeniach mobilnych.

Skąd wziąć taki program? Najlepiej od firmy, która się w tym specjalizuje i zapewnia dostęp do VPN. Są wyspecjalizowane firmy, które świadczą tego typu usługi zapewniając tysiące adresów IP, z których można korzystać. Udostępniają specjalny program – klienta VPN, przy pomocy którego można się łączyć z ich serwerami i uzyskać nowy adres w sieci.

Jest wiele firm, które oferują taką usługę, jedne lepsze a inne gorsze. Obecnie zdecydowaną czołówką są na pewno te trzy firmy. Mają największą bazę serwerów z ogromna liczbą adresów IP i przy tym zapewniają duży stopień prywatności i bezpieczeństwa.

9.1
NordVPN

NordVPN

NordVPN to świetny VPN w bardzo niskiej cenie, już od 2,99$ miesięcznie. Z ponad 5000 serwerami na całym świecie czyni ...
8.8
Surfshark

Surfshark

Surfshark to bardzo tani VPN, który bez problemu może konkurować z droższymi usługami. Posiada ogromne możliwości przy ...
9.3
ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN to w naszej ocenie najlepszy VPN, jaki obecnie można kupić. Szybkie serwery, ogromne możliwości i banalnie ...
8.6
CyberGhost

CyberGhost

CyberGhost to popularny VPN z racji dobrej ceny i ciekawej oferty, którą firma przygotowała dla użytkowników. Oferuje ...

Są to usługi płatne, gdyż darmowe programy VPN (których można dużo znaleźć w internecie) są niebezpieczne i stanowią zagrożenie dla prywatności. Ale… z wymienionych powyżej usług też można korzystać za darmo. Oferują one bowiem co najmniej 30 dniowy okres próbny, podczas którego można z nich korzystać bez ryzyka. Nie spełnią oczekiwań? Wystarczy napisać do pomocy technicznej i odzyska się od razu pieniądze.

Jak używać programu do zmiany IP?

Ale jak się za to wszystko zabrać, żeby zmienić adres IP przy pomocy jakiegoś programu od dostawcy VPN? Bardzo prosto! Załóżmy, że oferta którejś z wymienionych wyżej firm wydała się interesująca i firma przekonała nas do swojej oferty. Co dalej? Przedstawmy to w kilku krokach:

 1. Na stronie firmy dostarczającej VPN należy założyć konto i wykupić dostęp do usługi. Można wybrać różne okresy abonamentu. Jeżeli myślimy o korzystaniu z tego przez dłuższy okres, to zdecydowanie najlepiej sprawdza się abonament płatny z góry np. na rok. Daje to bardzo duże oszczędności. Założenie konta i wykupienie usługi odbywa się zazwyczaj w jednocześnie.
 2. Po przejściu przez płatności i rejestrację zobaczymy jakie są opcje pobrania aplikacji. Wyświetlą się przyciski do pobrania programu do zmiany IP na nasze urządzenie i system operacyjny. Ściągamy program i go instalujemy.
 3. Po instalacji trzeba się zalogować do programu. Albo przy pomocy nazwy użytkownika i hasła, albo przy pomocy specjalnego kodu, który znajdziemy na koncie użytkownika lub w mailu. Uruchamiamy program i logujemy się.
 4. Mam już pełnię dostępu do naszej nowej aplikacji. Teraz wystarczy wybrać lokalizację serwera, a tym samym adresu IP za pomocą którego chcemy żeby nas widziano w sieci. Wybór jest pomiędzy różnymi państwami, a w niektórych przypadkach można nawet wybrać konkretne miasto. Zakładając, że chcemy mieć polskie IP, wystarczy w programie wybrać na liście serwerów Polskę i połączyć się. Lub inny kraj w zależności od potrzeb.
 5. W tym momencie udało nam się zmienić IP. W bardzo prosty sposób, bez nadmiernych komplikacji i przy tym bezpiecznie. Serwery można dowolnie zmieniać, łącząc się z innym państwem lub resetując połączenie z obecnym otrzymamy inny adres IP.

Jak działają programy do zmiany IP?

Samo działanie od strony technicznej wszelkiej maści programów do zmiany IP takich jak VPN czy proxy jest proste. Postaramy się to wyjaśnić na tyle zrozumiale, by nawet osoba mniej pewnie czująca się w sieci od strony technicznej mogła to sobie wyobrazić.

Mając program do zmiany IP użytkownik łączy się ze specjalnym serwerem. Przez ten serwer przechodzi całe połączenie internetowe. To tak, jakby na drodze do globalnej sieci pojawił się jeszcze jeden router. Zarówno dane pobierane jak i przesyłane idą przez ten serwer. Każdy serwer, do którego dostęp zapewnia dostawca usługi VPN ma swój adres IP. Gdy łączymy się z tym serwerem i przesyłamy przez niego dane, to automatycznie dostajemy jego adres. I przy pomocy tego nowego adresu jesteśmy widoczni w sieci. A nasz prawdziwy adres zna tylko serwer VPN, z którym aktualnie jesteśmy połączeni przez nasz program.

Do czego może się przydać program do zmiany IP?

Wyobraź sobie sytuację, że jesteś za granicą i chcesz oglądać polskie programy online. Jednak każda próba skorzystania z serwisu VOD kończy się niepowodzeniem ze względu na blokady, które uniemożliwiają dostęp do obecnych tam treści. Wtedy przy pomocy aplikacji do zmiany IP takiej jak VPN, możesz bez problemu zmienić IP na polskie. I od tego momentu oglądać wszystkie filmy i seriale, które lubisz w ojczystym języku.

Inna sytuacja to z kolei potrzeba ukrycia prawdziwego adresu IP przed osobami trzecimi. Np. przed właścicielem strony internetowej na której chcesz dodać komentarz. Lub w czasie pobierania plików z sieci, gdy nie za bardzo chcesz pozostawiać po sobie ślad. Powodów może być na prawdę wiele!

Zdarza się też, że publiczny adres IP, z którego korzysta wiele osób (np. w przypadku sieci osiedlowej) zostanie dostanie bana na jakiejś stronie internetowej lub w usłudze sieciowej. Zdarza się tak, gdy jeden z użytkowników narozrabia i administrator będzie chciał się go pozbyć. Wtedy cierpieć będą na tym też inni, całkowicie niewinni użytkownicy. I zmiana IP może okazać się wtedy zbawiennym rozwiązaniem.

Jacek
Jacek

Jestem pasjonatem nowych technologii i gadżetów. Na co dzień pracuję jako programista, w wolnych chwilach śledzę nowinki technologiczne i związane z bezpieczeństwem w sieci.