W jaki sposób oglądać Player za granicą?

Player cieszy się ogromną popularnością w Polsce. To świetny serwis VOD, w którym można znaleźć masę filmów i seriali. Jest mocno związany ze stacją TVN i to właśnie w nim obejrzysz ulubione materiały jej produkcji. Najnowsze hity telewizyjne są tam zawsze dostępne online. Co jednak zrobić w sytuacji gdy jesteś za granicą i chcesz oglądać Player online? W tym artykule znajdziesz podpowiedź.

Player nie działa za granicą. Dlaczego?

Za każdym razem jak łączysz się z Player z dowolnego miejsca, następuje sprawdzenie Twojego adresu IP. Jeżeli jest to adres pochodzący z Polski to dostajesz dostęp. Jeżeli natomiast jest to adres zagraniczny to sprawa się komplikuje. Regulacje są takie, że osoby łączące się z zagranicy mają ograniczony lub mocno limitowany dostęp do polskich serwisów VOD. Dzieje się tak za sprawą licencji, które regulują kto i z jakich krajów może oglądać poszczególne filmy i seriale.

Właściciele materiałów wideo sprzedają licencje i prawo do odtwarzania do różnych państw i wymuszają na dostawcach treści takich jak Player ograniczanie dostępu do tych materiałów tylko do osób, które przebywają na terenie Polski. Trochę zmieniły regulacje UE, które sprawiły że podczas krótkotrwałych wyjazdów do innych państw Unii powinniśmy mieć zapewniony dostęp do abonamentów za usługi VOD. Ale temu rozwiązaniu wciąż daleko do ideału.

Jak oglądać Player za granicą?

Co w takim razie można zrobić, żeby oglądać Player za granicą? Najszybsza i najprostsza metoda, którą stosuje na co dzień wiele osób to zmiana IP na polskie. Dlaczego? Dzięki temu w sposób wirtualny przenosisz się do Polski i dla Player stajesz się osobą, która mieszka w naszym kraju, a nie za granicą. Brzmi prosto? I tak działa. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednie narzędzie, przy pomocy którego ten adres IP będzie można zmienić. Czyli dobry i sprawdzony VPN z serwerami w Polsce.

Z VPN korzysta się w ten sposób, że na swoim komputerze (lub telefonie czy tablecie) instalujesz program, który umożliwia nawiązanie połączenia ze specjalnym serwerem. Możesz wybrać serwery z dowolnego kraju, USA, Niemiec, Holandii, UK czy Norwegii i łącząc się z nimi, zmienić IP. Ale jeżeli połączysz się z polskim serwerem VPN, to uzyskasz właśnie polski adres IP.

Korzystanie z VPN jest proste. Kupujesz usługę, ściągasz i instalujesz aplikację i łączysz się z polskim serwerem (wystarczy wybrać go na liście w programie). Cała „magia” dzieje się w tle, nie musisz znać się na informatyce.

Jaki VPN jest najlepszy żeby oglądać Player za granicą?

Player to serwis VOD, czyli oferuje streaming różnych filmów i seriali. A streaming wymaga szybkiego połączenia z internetem – chyba nikt lubi oglądać wideo w niskiej jakości, tylko w HD i lepszej. Dlatego ważne jest, żeby wybierając dla siebie VPN postawić na taką usługę, która będzie przede wszystkim bardzo szybka.

W sieci możesz znaleźć wiele różnych usług VPN, które reklamują się jako najszybsze i najlepsze. Nie w każdym przypadku jest to jednak prawda. My polecamy te sprawdzone firmy, które oferują bardzo solidną usługę i co najważniejsze – mają szybkie serwery w Polsce.

9.1
NordVPN

NordVPN

NordVPN to świetny VPN w bardzo niskiej cenie, już od 2,99$ miesięcznie. Z ponad 5000 serwerami na całym świecie czyni ...
8.8
Surfshark

Surfshark

Surfshark to bardzo tani VPN, który bez problemu może konkurować z droższymi usługami. Posiada ogromne możliwości przy ...
9.3
ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN to w naszej ocenie najlepszy VPN, jaki obecnie można kupić. Szybkie serwery, ogromne możliwości i banalnie ...
8.6
CyberGhost

CyberGhost

CyberGhost to popularny VPN z racji dobrej ceny i ciekawej oferty, którą firma przygotowała dla użytkowników. Oferuje ...

Jaki jest tego koszt?

Dobry VPN musi swoje kosztować. Cena usługi jest zazwyczaj rzędu około 12$ miesięcznie jeżeli będziesz płacić co miesiąc za usługę i ją odnawiać za każdym razem po 30 dniach. Jest to jednak najmniej korzystna opcja. O wiele więcej można zyskać przy kupnie rocznego, dwuletniego lub nawet trzyletniego abonamentu. Zniżki potrafią wynosić od 50% do ponad 70%. Warto dlatego dobrze przemyśleć kupno VPN i od razu zdecydować się na dłuższy plan.

Jedną z rzeczy, o której warto pamiętać jest gwarancja zwrotu pieniędzy. Dzięki niej możesz bez ryzyka testować i korzystać z usługi przez przewidziany w niej okres. Polecane przez nas firmy oferują minimum 30-dni na takie testy. Jeśli się więc okaże, że VPN na który się zdecydujesz nie spełni oczekiwań, to odzyskasz wszystkie środki.

Ogromnym plusem gwarancji zwrotu pieniędzy jest to, że możesz wykupić najkorzystniejszy plan (na rok lub 3 lata) i nie ryzykować, że wydasz dużą kwotę i jej nie odzyskasz gdy okaże się, że VPN to jednak nie jest rozwiązanie dla Ciebie.

Czy da się to zrobić za darmo?

Problem z darmowymi usługami jest taki, że nie można na nich w pełni polegać. Te, które są cokolwiek warte i są faktycznie darmowe mają liczne ograniczenia. W prędkości, ilości dostępnego transferu czy możliwościach. Wiążą się z nimi również różne problemy związane prywatnością i bezpieczeństwem.

Spory problem z darmowymi VPN-ami jest również taki, że te warte polecenia i mające ciekawą ofertę, nie posiadają jednocześnie polskich serwerów. Dlatego jeżeli chcesz efektu – trzeba postawić na sprawdzony, płatny VPN.

Jacek
Jacek

Jestem pasjonatem nowych technologii i gadżetów. Na co dzień pracuję jako programista, w wolnych chwilach śledzę nowinki technologiczne i związane z bezpieczeństwem w sieci.