Netflix to obecnie najpopularniejsza platforma VOD na świecie. Jest dostępny w wielu krajach, gdzie oferuje zarówno własne produkcje, jak i te na które wykupił licencje od innych producentów treści. Netflix działa również w Polsce, gdzie cieszy się bardzo dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, znajdziemy w nim zarówno produkcje polskojęzyczne jak i takie, które dostępne są wyłączenie w języku angielskim, z polskimi napisami. Z polskim Netflixem za granicą jest jednak problemem. Chcąc go oglądać trzeba wyposażyć się w VPN przy pomocy którego zmieni się adres IP na polski.

Dlaczego polski Netflix nie działa za granicą?

Dostęp do materiałów wideo w sieci, czyli w tym przypadku filmów i seriali jest regulowany przez umowy, jakie właściciele praw autorskich zawierają z platformami VOD takimi jak Netflix oraz lokalnymi stacjami telewizyjnymi. Wszystko opiera się o granice państw, a w związku z tym prawa do dystrybucji danego tytułu w poszczególnych krajach mogą się od siebie znacznie różnić. Pomimo postępu technologicznego oraz zmian i regulacji, które stara się wprowadzać np. Unia Europejska, na platformach VOD wciąż panują blokady regionalne, które ograniczają dostęp do materiałów w poszczególnych krajach.

Dotyczy to również polskiego Netflixa za granicą. Jeżeli będziemy chcieli go oglądać, to w większości sytuacji spotkamy się z problemami. Jest to najbardziej bolesne dla Polaków, którzy wyjechali na dłużej z kraju i chcieliby mieć dostęp do filmów i seriali w Netflixie po polsku.

Jak odblokować polskiego Netflixa za granicą?

Na szczęście istnieją sprawdzone i działające sposoby na to, żeby odblokować polskiego Netflixa za granicą. Niezbędna w tym celu będzie zmiana adresu IP na polski. Jest to związane z tym, że serwisy internetowe dostosowują swoją treść i ofertę w zależności od tego, jaki adres IP posiada użytkownik. Działa to na tej zasadzie, że po wejściu na stronę internetową adres IP użytkownika sprawdzany jest w specjalnej bazie danych. Na tej podstawie określane jest z jakie kraju on pochodzi i jaką treść może zobaczyć. Wchodząc na Netflixa z UK albo z USA zobaczymy tylko te treści, które dostępne są w tych krajach.

Zmienić adres IP możemy przy pomocy VPN. Jest to usługa, która w prosty sposób pozwala na łączenie się z siecią za pośrednictwem dowolnego kraju, a w interesującym nas przypadku – z Polski. Działa to tak, że nasze połączenie internetowe przechodzi przez specjalny serwer umiejscowiony w Polsce i tym samym otrzymujemy polski adres IP. Wszystkie usługi sieciowe i w przypadku tego artykułu – Netflix, od tej pory identyfikują i uznają nas za użytkownika łączącego się z Polski.

Jaki VPN do polskiego Netflixa za granicą?

Nie każdy VPN działa bezproblemowo z Netflixem. Serwis nie patrzy przychylnie na obchodzenie jego ograniczeń przy pomocy VPN. Stara się blokować adresy IP serwerów VPN i tym samym uniemożliwiać dostęp do swojej usługi za ich pośrednictwem. Dlatego tylko niektóre usługi VPN działają skutecznie z Netflixem i pozwalają na jego odblokowanie. Wiąże się to z tym, że zarządzające nimi firmy posiadają bardzo dużą bazę adresów IP i serwerów, za pomocą których użytkownicy mogą łączyć się z siecią. I starają się, aby te adresy IP nie były blokowane przez Netflixa. Opisane poniżej usługi VPN radzą sobie z odblokowywaniem polskiego Netflixa za granicą. Ponadto, każdy z nich oferuje ponad 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oraz co najważniejsze, posiadają w ofercie dużą liczbę polskich serwerów VPN, dzięki którym zmienimy adres IP na polski.

ExpressVPN

ExpressVPN posiada bardzo dobrą skuteczność jeśli chodzi o odblokowywanie polskiego Netflixa. Nie tylko polskiego, bo również amerykańskiego. Jest to bardzo dobra i szybka usługa VPN, z prostą w obsłudze aplikacją. W przypadku problemów możemy skorzystać z pomocy technicznej dostępnej przez 24 godziny na dobę w formie czatu online.

Założyć konto i wykupić usługę można na stronie ExpressVPN.

NordVPN

NordVPN jest obecnie rekordzistą jeśli chodzi o ilość posiadanych serwerów VPN. Jest to obecnie ponad 5000 maszyn. Wśród z nich znajdziemy również kilkadziesiąt polskich serwerów VPN, przy pomocy których z łatwością obejrzymy polskiego Netflixa za granicą.

Założyć konto i wykupić usługę można na stronie NordVPN.

Cyberghost

CyberGhost od pozostałych opisanych usług VPN odróżnia dłuższy okres gwarancji zwrotu pieniędzy – 45 dni. Poza tym, działa podobnie jak one – pozwala na dostęp do polskiego Netflixa podczas pobytu w innym kraju.

Założyć konto i wykupić usługę można na stronie CyberghostVPN.

Jak widać, do polskiego Netflixa za granicą można uzyskać dostęp w łatwy sposób przy pomocy VPN. Nie ma znaczenia w jakim kraju będziemy, mając dostęp do sieci i kierując połączenie przez polski serwer VPN będziemy mogli się cieszyć polskojęzycznymi zasobami Netflixa.