NordVPN to jeden z najpopularniejszych dostawców usług VPN wśród użytkowników w Polsce i na świecie. Bardzo dobre parametry usługi, dbałość o ochronę prywatności, zapewniany wysoki poziom bezpieczeństwa oraz ponad 2000 serwerów w 56 krajach stawiają tego usługodawcę zdecydowanie na podium.

Parametry NordVPN

Parametry NordVPN

NordVPN oferuje naprawdę szeroką usługę jeśli chodzi o VPN, która zapewnia wszechstronne możliwości, zarówno bardziej i mniej doświadczonym użytkownikom Internetu. Dobra szybkość i brak ograniczeń co do ilości transferu to nie jedyne zalety NordVPN.

Ochrona prywatności jest jedną z najmocniejszych stron NordVPN. Posiadana przez firmę polityka całkowitego braku logów sprawia, że możemy być spokojni o to, że nikt nie pozna naszej aktywności online, zainteresowań i upodobań. Możliwość ukrycia i szybkiej zmiany IP sprawia, że możemy czuć się w sieci bardziej anonimowo, bez obaw że każda czynność, którą wykonujemy jest przez kogoś obserwowana i zapisywana. Siedziba firmy odpowiedzialnej za NordVPN znajduje się w Panamie, kraju z przyjaznym prawem w kwestiach ochrony prywatności.

W zakresie bezpieczeństwa, NordVPN wykorzystuje silne i bezpieczne szyfrowanie AES z kluczem 256-bitowym. Do wyboru mamy bezpieczne protokoły IKEv2/IPSec oraz OpenVPN, za pomocą których prowadzona wymiana danych między naszym urządzeniem, a serwerem VPN.

Możliwość skorzystania z funkcji podwójnego VPNa pozwala na jeszcze większe zwiększenie naszej prywatności w sieci.

NordVPN posiada ponad 2000 serwerów zlokalizowanych w 56 krajach. Możemy korzystać m.in. z serwerów w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji czy Holandii. Oprócz tego mamy dostępne również serwery w Polsce, których na chwilę obecną jest 14.

Za pomocą NordVPN obejdziemy blokady regionalne i geograficzne, które nakładane są przez dostawców platform oferujących streaming. Obejrzymy przy jego pomocy polską telewizję za granicą jak i zagraniczną ofertę serwisów VOD w Polsce.

W NordVPN dozwolone jest korzystanie z serwisów P2P – są do tego wyznaczone odpowiednie serwery.

W przypadku problemów z usługą, możemy skorzystać z bogatej sekcji pomocy na stronie, gdzie znajdziemy odpowiedzi na większość pytań i problemów. Do dyspozycji mamy również dział obsługi klienta, który świadczy pomoc przez 24 godziny na dobę. Ze wsparciem użytkownika możemy kontaktować się za pomocą czatu lub wysyłając wiadomość.

Cennik NordVPN

Cennik NordVPN

Na tle konkurencyjnych usług, NordVPN jest jedną z najlepszych cenowo usług. Do wyboru mamy 3 okresy planów abonamentowych, które możemy wybrać:

  • 11,95$ przy rozliczeniach miesięcznych
  • 5,75$ za miesiąc przy płatności z góry za 12 miesięcy (69$)
  • 3,29$ za miesiąc przy płatności z góry za 24 miesiące (79$)
  • 2,75$ za miesiąc przy płatności z góry za 36 miesięcy (99$)

Zdecydowanie najbardziej opłaca się wybór abonamentu na trzy lata, gdyż możemy wtedy zaoszczędzić 77% w porównaniu do standardowej ceny miesięcznej.

Płatność można dokonać przy pomocy PayPala, karty płatniczej, Bitcoina lub przelewu z polskiego banku (przy pomocy Przelewy24 lub Dotpay).

Niewątpliwą zaletą wyróżniającą NordVPN na tle innych dostawców usług VPN jest okres 30 dni na zwrot pieniędzy. Oznacza to, że przez 30 dni możemy testować usługę i jeżeli będziemy z niej niezadowoleni, to możemy wystąpić o zwrot pieniędzy, które odzyskamy bez zadawania zbędnych pytań i większych formalności.

Założyć konto możemy w pełni anonimowo – wystarczy podać adres e-mail i hasło, nie są od nas wymagane żadne dodatkowe dane.

 

Wspierane urządzenia

NordVPN urządzenia

Z usługi możemy jednocześnie korzystać na 6 różnych urządzeniach. Oznacza to, że połączenie z VPN skonfigurujemy jednocześnie na laptopie, komputerze stacjonarnym, telefonie, tablecie i innych urządzeniach.

Z NordVPN możemy korzystać na niemal wszystkich dostępnych systemach i urządzeniach. Dla użytkowników zostały przygotowane aplikacje na urządzenia mobilne oparte o system iOS – iPhona i iPada oraz Androida. Natomiast na komputery stacjonarne i laptopy możemy pobrać aplikacje przygotowane na Windowsa i MacOS oraz specjalne wtyczki do przeglądarek – Chrome i Firefoxa. Oprócz najpopularniejszych systemów, usługę skonfigurujemy również na Linuxie, routerze i innych, mniej popularnych systemach i urządzeniach. Dokładne instrukcje jak to zrobić znajdziemy w sekcji pomocy.

Aplikacje są proste w obsłudze i intuicyjne, ich obsługa nie sprawi większych trudności nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Wszystkie wyposażone są w tzw. killswitch czyli wyłącznik bezpieczeństwa – jest to funkcja, która chroni nas w przypadku utraty połączenia z VPN.