NordVPN

NordVPN
NordVPN

Rewelacyjny VPN już od 2,99$ miesięcznie. 6 urządzeń na raz, ponad 5000 serwerów w 60 państwach.

NordVPN to świetny VPN w bardzo niskiej cenie, już od 2,99$ miesięcznie. Z ponad 5000 serwerami na całym świecie czyni to NordVPN jednego z najpopularniejszych VPN-ów w Polsce i na świecie. Bardzo dobre parametry usługi, dbałość o ochronę prywatności, zapewniany wysoki poziom bezpieczeństwa oraz serwery w ponad 60 krajach stawiają tego usługodawcę zdecydowanie na podium.

Co oferuje NordVPN użytkownikom?

Parametry NordVPN

NordVPN oferuje naprawdę szeroką usługę jeśli w zakresie profesjonalnego VPN-a, która zapewnia wszechstronne możliwości. Nie musisz być informatykiem czy hakerem żeby korzystać z NordVPN, został stworzony z myślą o bardziej i mniej doświadczonym użytkownikach Internetu. Dobra szybkość i brak ograniczeń co do ilości transferu to nie jedyne zalety NordVPN.

Ochrona prywatności jest jedną z najmocniejszych stron NordVPN. Posiadana przez firmę polityka całkowitego braku logów sprawia, że możemy być spokojni o to, że nikt nie pozna naszej aktywności online, zainteresowań i upodobań. Możliwość ukrycia i szybkiej zmiany IP sprawia, że możemy czuć się w sieci bardziej anonimowo, bez obaw że każda czynność, którą wykonujemy jest przez kogoś obserwowana i zapisywana. Siedziba firmy odpowiedzialnej za NordVPN znajduje się w Panamie, kraju z przyjaznym prawem w kwestiach ochrony prywatności.

W zakresie bezpieczeństwa, NordVPN wykorzystuje silne i bezpieczne szyfrowanie AES z kluczem 256-bitowym. Do wyboru mamy bezpieczne protokoły IKEv2/IPSec oraz OpenVPN, za pomocą których prowadzona wymiana danych między naszym urządzeniem, a serwerem VPN.

Możliwość skorzystania z funkcji podwójnego VPNa pozwala na jeszcze większe zwiększenie naszej prywatności w sieci, podobnie jak Tor over VPN.

NordVPN posiada ponad 5000 serwerów zlokalizowanych w 61 krajach. Możemy korzystać m.in. z serwerów w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji czy Holandii. Oprócz tego mamy dostępne również serwery w Polsce, których na chwilę obecną jest ponad 40.

Za pomocą NordVPN obejdziemy blokady regionalne i geograficzne, które nakładane są przez dostawców platform oferujących streaming. Obejrzymy przy jego pomocy polską telewizję za granicą jak i zagraniczną ofertę serwisów VOD w Polsce.

W NordVPN dozwolone jest korzystanie z serwisów P2P – są do tego wyznaczone odpowiednie serwery i bez problemu możemy używać torrentów.

W przypadku problemów z usługą, możemy skorzystać z bogatej sekcji pomocy na stronie, gdzie znajdziemy odpowiedzi na większość pytań i problemów. Do dyspozycji mamy również dział obsługi klienta, który świadczy pomoc przez 24 godziny na dobę. Ze wsparciem użytkownika możemy kontaktować się za pomocą czatu lub wysyłając wiadomość.

Ile kosztuje NordVPN?

Cennik NordVPN 2019

Na tle konkurencyjnych usług, NordVPN jest jedną z najlepszych cenowo usług. Do wyboru mamy 3 okresy planów abonamentowych, które możemy wybrać:

  • 11,95$ przy rozliczeniach miesięcznych
  • 6,99$ za miesiąc przy płatności z góry za 12 miesięcy (83,88$)
  • 2,99$ za miesiąc przy płatności z góry za 36 miesięcy (107,55$)

Zdecydowanie najbardziej opłaca się wybór abonamentu na trzy lata, gdyż możemy wtedy zaoszczędzić 75% w porównaniu do standardowej ceny miesięcznej.

Płatność można dokonać przy pomocy karty płatniczej, Bitcoina lub przelewu z polskiego banku (przy pomocy Przelewy24).

Niewątpliwą zaletą wyróżniającą NordVPN na tle innych dostawców usług VPN jest okres 30 dni na zwrot pieniędzy. Dzięki temu przez 30 dni możemy testować usługę i jeżeli będziemy z niej niezadowoleni, to możemy wystąpić o zwrot pieniędzy, które odzyskamy bez zbędnych pytań ze strony NordVPN.

Założyć konto możemy w pełni anonimowo – wystarczy podać adres e-mail i hasło, nie są od nas wymagane żadne dodatkowe dane.

Na jakich urządzeniach uruchomisz NordVPN?

Dostępne w NordVPN aplikacje VPN

Z usługi NordVPN możemy jednocześnie korzystać na 6 różnych urządzeniach. Znaczy to, że możesz korzystać z NordVPN jednocześnie na laptopie, komputerze stacjonarnym, telefonie, tablecie i innych urządzeniach. Świetna sprawa jeśli mamy kilka urządzeń, które chcemy chronić!

Z NordVPN możemy korzystać na niemal wszystkich dostępnych systemach i urządzeniach. Dla użytkowników zostały przygotowane aplikacje na urządzenia mobilne oparte o system iOS – iPhona i iPada oraz Androida. Natomiast na komputery stacjonarne i laptopy możemy pobrać aplikacje przygotowane na Windowsa, MacOS i Linuxa oraz specjalne wtyczki do przeglądarek – Chrome i Firefoxa. Oprócz najpopularniejszych systemów, usługę skonfigurujemy również na routerze i innych, mniej popularnych systemach i urządzeniach. Dokładne instrukcje jak to zrobić znajdziemy w sekcji pomocy.

Aplikacje są proste w obsłudze i intuicyjne, ich obsługa nie sprawi większych trudności nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Wszystkie wyposażone są w tzw. killswitch czyli wyłącznik bezpieczeństwa – jest to funkcja, która chroni nas w przypadku utraty połączenia z VPN.

Podsumowanie i nasza opinia o NordVPN

NordVPN to VPN wart swojej ceny, który warto kupić jeśli potrzebujemy sprawnej i skutecznej usługi. W sieci, opinie o NordVPN są mocno pozytywne i nikt nie narzeka na usługę czy pomoc techniczną. My również byliśmy bardzo zadowoleni z NordVPN podczas naszych testów, wypadł świetnie na tle innych usług.

Odwiedź NordVPN

9 Total Score
Świetna cena i ogromne możliwości!

Bezpieczeństwo
9
Prywatność
9
Wygoda
8.5
Cena
9.5
PROS
  • Najlepsza cena ze wszystkich usług VPN
  • Ochrona prywatności na najwyższym poziomie
  • Bardzo silne szyfrowanie zapewniające duże bezpieczeństwo
  • Aż 6 urządzeń jednocześnie
  • Ponad 5000 serwerów w 60 krajach
CONS
  • Prędkość czasem nie jest tak duża jak u konkurencji

Jestem pasjonatem nowych technologii i gadżetów. Na co dzień pracuję jako programista, w wolnych chwilach śledzę nowinki technologiczne i związane z bezpieczeństwem w sieci.