Jaki jest najlepszy polski VPN? Ranking 2019

Na codzienne korzystanie z VPN podczas używania Internetu decyduje się coraz więcej osób. Nie ma się czemu dziwić, jest to usługa, która ma wiele zalet, bardzo przydatnych z punktu widzenia przeciętnego użytkownika sieci. Dla Polaków, zarówno tych za granicą jak i tych mieszkających w kraju, istotne przy wyborze tego rodzaju usługi jest to, aby udostępniała polski VPN, czyli posiadała i oferowała serwery zlokalizowane w Polsce, z polskim adresem IP.

Co to jest polski VPN?

Polski VPN to usługa, którą wyróżnia to że oprócz wszystkich standardowych funkcji, które znamy z VPN, posiada również serwery zlokalizowane w Polsce. Płyną z tego wymierne korzyści dla użytkowników, którym zależy na uzyskaniu polskiego adresu IP. Nie wszyscy dostawcy VPN oferują bowiem Polskę jako lokalizację swoich serwerów.

VPN pozwala na utworzenie bezpiecznego, szyfrowanego tunelu pomiędzy komputerem użytkownika, a Internetem. Do jego działania niezbędny jest serwer pośredniczący, przez który przechodzi cały ruch i który tym samym ukrywa prawdziwą lokalizację i tożsamość użytkownika. Dlatego z punktu widzenia użytkowników z Polski tak ważne jest, żeby firma która dostarcza usługę VPN posiadała polski serwer VPN. Dzięki temu, można w pełni korzystać ze wszystkich możliwości jakie daje VPN, bez konieczności „wirtualnego opuszczania” Polski.

Jaki jest najlepszy polski VPN w 2019?

W internecie można znaleźć wielu różnych dostawców usług VPN. Czołowe firmy prześcigają się z jakością usług, chcąc dostarczyć użytkownikom jak najlepszą usługę. Nie ma się czemu dziwić, przy dużej konkurencji to właśnie duży zakres możliwości i jakość świadczonych usług sprawia, że firma nie tylko przyciągnie ale i zatrzyma na dłużej użytkownika. Poniżej przedstawiamy trzy najlepsze w naszej ocenie usługi VPN, które przetestowaliśmy i z których działania byliśmy zadowoleni.

ExpressVPN

ExpressVPN to w naszej ocenie najlepszy VPN, jaki obecnie można kupić. Szybkie serwery, ogromne możliwości i banalnie ...

9.1
2 NordVPN

NordVPN

NordVPN to świetny VPN w bardzo niskiej cenie, już od 2,99$ miesięcznie. Z ponad 5000 serwerami na całym świecie czyni ...

9
3 CyberGhost

CyberGhost

CyberGhost to dość popularny VPN z racji dobrej ceny i ciekawej oferty. Oferuje kilka funkcji i możliwości, którymi ...

8.9

ExpresVPN

ExpressVPN to nasz zdecydowany faworyt jeśli chodzi o firmy dostarczające usługę, w której znajdziemy polski VPN. Posiada serwery w ponad 94 różnych państwach, w tym w Polsce. Dzięki bardzo dużej szybkości serwerów, praktycznie nie odczujemy tego że korzystamy z VPN do ochrony naszego połączenia sieciowego.

ExpressVPN bardzo dobrze chroni prywatność swoich użytkowników, nie loguje ich aktywności. Firma posiada siedzibę w Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, kraju o dobrych regulacjach prawnych jeśli chodzi o ochronę prywatności w sieci.

Przy pomocy ExpressVPN bez problemu odblokujemy polską telewizję za granicą, obejrzymy amerykańskiego Netflixa i skorzystamy z innych usług sieciowych, które wymagają polskiego adresu IP.

Ceny usługi zaczynają się już od 6,67$ za miesiąc i mamy możliwość skorzystania z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Usługę można wykupić na stronie ExpressVPN.

NordVPN

NordVPN to świetna usługa VPN, która zaspokoi szeroki zakres potrzeb każdego użytkownika sieci. Jest świetnym wyborem dla tych osób, które szukają VPN w głównej mierze do ochrony prywatności w sieci. A to za sprawą szeregu funkcji jak np. podwójny VPN czy maskowane serwery, które zostały przygotowane i udostępnione użytkownikom przez tego dostawcę.

NordVPN posiada serwery w ponad 60 różnych państwach i oczywiście także w Polsce. Są szybkie i pozwalają na bezproblemową zmianę adresu IP. Przy ich pomocy z łatwością obejrzymy polskie filmy i seriale w serwisach VOD i na Netflixie gdy będziemy przebywać poza krajem.

Cena NordVPN zaczyna się od 2,99$ miesięcznie i istnieje możliwość skorzystania z 30 dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Usługę można wykupić na stronie NordVPN.

CyberGhost

CyberGhost to również bardzo dobra usługa VPN z polskimi serwerami VPN, porównywalna z tymi opisanymi powyżej.

CyberghostVPN nie gromadzi logów i posiada bardzo dobre standardy jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo zapewniane użytkownikom.

Dzięki dużej sieci serwerów VPN w Polsce, przy pomocy Cyberghost bez problemu uzyskamy polski adres IP i uzyskamy dostęp do treści, które bez jego posiadania są niedostępne.

Cena CyberghostVPN zaczyna się od 2,45€ miesięcznie i użytkownicy mają możliwość skorzystania z aż 45-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Usługę można wykupić na stronie CyberghostVPN.

Do czego służy polski VPN?

W trakcie korzystania z sieci VPN Polska może okazać się bardzo przydatnym narzędziem. Przy jego pomocy możemy nie tylko usprawnić i ułatwić sobie dostęp do niektórych usług, ale również sprawić, że samo korzystanie z sieci będzie bezpieczniejsze.

 • uzyskać polski adres IP
 • odblokować dostęp do polskiej telewizji za granicą
 • oglądać polskiego Netflixa za granicą
 • odblokować dostęp do usług sieciowych, które wymagają polskiego adresu IP
 • chronić swoją aktywność w sieci przed podsłuchem przez osoby trzecie
 • bezpiecznie korzystać z publicznych sieci WiFI
 • dzięki bliskości geograficznej zminimalizować negatywne efekty wpływające na prędkość sieci podczas korzystania VPN
 • chronić swoją prywatność w sieci
 • korzystać bezpiecznie z P2P i torrentów

Jak korzystać z VPN Polska?

Korzystanie z polskiego serwera VPN wymaga wcześniejszego wykupienia dostępu do usługi. Bez tego niestety nie uzyskamy do niego dostępu, a na rynku nie występują bezpieczne i darmowe usługi VPN. Jednak mając już wykupioną usługę od firmy, która w swojej ofercie posiada polski serwer VPN, skorzystanie z niej jest banalnie proste. Wszystko sprowadza się do kilku prostych kroków:

 1. Kupno usługi
 2. Pobranie ze strony wybranej firmy aplikacji na komputer lub telefon.
 3. Instalacja aplikacji.
 4. Zalogowanie się do aplikacji przy pomocy danych, które podaliśmy przy rejestracji lub które otrzymaliśmy na adres e-mail.
 5. Wybór polskiego serwera z listy dostępnych i połączenie się z nim.
 6. Od tej pory łączymy się z siecią za pośrednictwem polskiego serwera VPN!

Podsumowanie

Przy pomocy VPN Polska bez problemu uzyskamy polski adres IP i odblokujemy dostęp do usług, które na co dzień nie są dostępne jeżeli przebywamy poza krajem. Oprócz tego zaczniemy skutecznie chronić prywatność i podniesiemy znacząco nasz stopień bezpieczeństwa podczas korzystania z zasobów sieciowych.

Jestem pasjonatem nowych technologii i gadżetów. Na co dzień pracuję jako programista, w wolnych chwilach śledzę nowinki technologiczne i związane z bezpieczeństwem w sieci.