Jak oglądać Netflix po polsku za granicą?

Chcesz oglądać polski Netflix za granicą, ale cały czas masz problemy z uzyskaniem dostępu do jego zawartości? Nic nie szkodzi, są na to sposoby. Trzeba skorzystać ze specjalnego programu VPN, za pomocą którego zmienisz IP na polskie.

Netflix to obecnie najpopularniejsza platforma VOD na świecie i w Polsce. Jest dostępny w wielu krajach, gdzie oferuje zarówno własne produkcje, jak i te na które wykupił licencje od innych producentów treści. Netflix działa z sukcesami w Polsce, i cieszy się w kraju bardzo dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, znajdziemy w nim zarówno produkcje polskojęzyczne jak i takie, które dostępne są wyłączenie w języku angielskim, ale z polskimi napisami. Jest jednak problem, żeby oglądać polski Netflix za granicą.

Dlaczego polski Netflix nie działa za granicą?

Dostęp do materiałów wideo w sieci, czyli w tym przypadku filmów i seriali jest regulowany przez umowy, jakie właściciele praw autorskich zawierają z platformami VOD takimi jak Netflix oraz lokalnymi stacjami telewizyjnymi. Wszystko opiera się o granice państw, a w związku z tym prawa do dystrybucji danego tytułu w poszczególnych krajach mogą się od siebie znacznie różnić. Pomimo postępu technologicznego oraz zmian i regulacji, które stara się wprowadzać np. Unia Europejska, na platformach VOD wciąż panują blokady regionalne, które ograniczają dostęp do materiałów w poszczególnych krajach.

Dotyczy to również polskiego Netflixa za granicą. Jeżeli będziemy chcieli go oglądać, to w większości sytuacji spotkamy się z problemami. Jest to najbardziej bolesne dla Polaków, którzy wyjechali na dłużej z kraju i chcieliby mieć dostęp do filmów i seriali w Netflixie po polsku. Co prawda biblioteki Netflixa w różnych krajach często się pokrywają co do zawartości, to jednak klasyczne polskojęzyczne produkcje nie zawsze są spotykane w zagranicznym Netflixie.

Jak odblokować polskiego Netflixa za granicą?

Do odblokowania Netflixa po polsku za granicą konieczna jest zmiana adresu IP na polski. Jest to związane z tym, że serwisy internetowe dostosowują swoją treść i ofertę w zależności od tego, jaki adres IP posiada użytkownik. Działa to na tej zasadzie, że po wejściu na stronę internetową adres IP użytkownika sprawdzany jest w specjalnej bazie danych. Na tej podstawie określane jest z jakie kraju on pochodzi i jaką treść może zobaczyć. Wchodząc na stronę Netflixa z UK albo z USA zobaczymy tylko te treści, które dostępne są w tych krajach.

Zmienić adres IP możemy przy pomocy VPN. Jest to usługa, która w prosty sposób pozwala na łączenie się z siecią za pośrednictwem dowolnego kraju, a w interesującym nas przypadku – z Polski. Działa to tak, że nasze połączenie internetowe przechodzi przez specjalny serwer umiejscowiony w Polsce i tym samym otrzymujemy polski adres IP. Wszystkie usługi sieciowe od tej pory identyfikują i uznają nas za użytkownika, który na codzień mieszka i łączy się z internetem z Polski.

Jaki VPN do polskiego Netflixa za granicą?

Nie każdy VPN działa bezproblemowo z Netflixem. Serwis nie patrzy przychylnie na obchodzenie jego ograniczeń przy pomocy VPN. Stara się blokować adresy IP serwerów VPN i tym samym uniemożliwiać dostęp do swojej usługi za ich pośrednictwem. W 2020 roku już nie każda usługa tak dobrze radzi sobie z zapewnieniem dostępu jak było to dawniej. Ale są cały czas wyjątki.

Dlatego tylko niektóre usługi VPN radzą sobie z polskim Netflixem i pozwalają na jego odblokowanie. Niestety, to w ostatnim czasie nie zawsze okazuje się skuteczne. W każdej chwili serwer który zapewniał dostęp do polskich treści i napisów, który jeszcze wczoraj działał może zostać zablokowany przez Netflixa. Bowiem platforma aktywnie walczy ze wszystkimi sposobami na obchodzenie ograniczeń regionalnych. Ale z drugiej strony firmy oferujące VPN starają się zapewnić użytkownikom skuteczną usługę i dodają nowe serwery lub zmieniają ich IP.

Opisane poniżej usługi VPN oferują nawet 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jest to szczególnie przydatne, gdyż może się okazać w każdej chwili, że już nie działają z Netflixem. Oraz co najważniejsze, posiadają w ofercie dużą liczbę polskich serwerów VPN, dzięki którym zmienimy adres IP na polski.

Warto też wiedzieć, że bardzo dobrze radzą sobie z dostępem do amerykańskiego Netflixa, więc nawet w przypadku porażki i komunikacie o błędzie w przypadku polskiej wersji, możemy wykorzystać je do dostępu do bazy filmów i seriali w USA. W przypadku ameryki skuteczność jest prawie 100%.

PrivateVPN

PrivateVPN to usługa, która obecnie najlepiej sobie radzi z zapewnianiem dostępu do polskojęzycznego Netflixa. W odróżnieniu od konkurencji, serwery tej firmy nie padają ofiarą blokad ze strony platformy VOD i są w stanie umożliwić sprawny streaming filmów oraz seriali po polsku, które dostępne są na tej platformie.

PrivateVPN jest przy tym stosunkowo tani oraz zapewnia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, z której można skorzystać przy braku satysfakcji z usługi. Usługę możesz wykupić na stronie PrivateVPN.

ExpressVPN

ExpressVPN posiada dobrą skuteczność jeśli chodzi o odblokowywanie Netflixa ogółem, jednak jest czasem wykrywany przez ten serwis VOD. Jest to bardzo dobra i szybka usługa VPN, z prostą w obsłudze aplikacją. W przypadku problemów możemy skorzystać z pomocy technicznej dostępnej przez 24 godziny na dobę w formie czatu online. Obowiązuje 30 dni gwarancji zwrotu pieniędzy.

Założyć konto i wykupić usługę można na stronie ExpressVPN.

NordVPN

NordVPN jest obecnie rekordzistą jeśli chodzi o ilość posiadanych serwerów VPN. Jest to obecnie ponad 5000 maszyn. Wśród z nich znajdziemy również kilkadziesiąt polskich serwerów VPN. Nie ma tak dużej skuteczności w odblokowywaniu polskiego Netflixa jak #1, ale sobie radzi.

Założyć konto i wykupić usługę można na stronie NordVPN.

Jak korzystać z VPN do oglądania Netflixa po polsku za granicą?

Nie trzeba mieć obaw, że do korzystania z VPN konieczna jest niewiadomo jaka wiedza i umiejętności techniczne. Wystarczy instalacja i uruchomienie prostego programu, który ściąga się ze strony firmy, od której została kupiona usługa. To właśnie on służy do łączenia się z serwerami VPN oraz wirtualnego zmieniania adresu IP.

Odbywa się to tak, że gdy już ściągniesz progam na swój komputer lub telefon, to uruchamiasz go i logujesz się za pomocą konta, które zostało założone w momencie kupna.

Później szukasz na liście krajów Polski i wybierasz przypisany do niej serwer. Klikasz połącz się i dzieje się magia – adres IP się zmienia, a polski Netflix zaczyna działać za granicą. Możesz być w UK, USA, Norwegii i dowolnym innym państwie i jednocześnie mieć dostęp do ulubionych filmów i seriali z napisami po polsku.

Podsumowanie

Jak widać, do polskiego Netflixa za granicą można próbować uzyskać dostęp przy pomocy VPN. Nie ma znaczenia w jakim kraju będziemy, mając dostęp do sieci i kierując połączenie przez polski serwer VPN mamy szansę na to, że uda nam się odblokować dostęp do tego popularnego serwisu VOD w polskiej wersji językowej.

Jestem pasjonatem nowych technologii i gadżetów. Na co dzień pracuję jako programista, w wolnych chwilach śledzę nowinki technologiczne i związane z bezpieczeństwem w sieci.