Jak za granicą oglądać polskiego Netflixa?

Netflix to obecnie najpopularniejsza platforma VOD na świecie. Jest dostępny w wielu krajach, gdzie oferuje zarówno własne produkcje, jak i te na które wykupił licencje od innych producentów treści. Netflix działa również w Polsce, gdzie cieszy się bardzo dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, znajdziemy w nim zarówno produkcje polskojęzyczne jak i takie, które dostępne są wyłączenie w języku angielskim, z polskimi napisami. Z polskim Netflixem za granicą jest jednak problemem. Chcąc go oglądać trzeba wyposażyć się w VPN przy pomocy którego zmieni się adres IP na polski. Co niestety nie zawsze działa i nie daje 100% skuteczności.

Dlaczego polski Netflix nie działa za granicą?

Dostęp do materiałów wideo w sieci, czyli w tym przypadku filmów i seriali jest regulowany przez umowy, jakie właściciele praw autorskich zawierają z platformami VOD takimi jak Netflix oraz lokalnymi stacjami telewizyjnymi. Wszystko opiera się o granice państw, a w związku z tym prawa do dystrybucji danego tytułu w poszczególnych krajach mogą się od siebie znacznie różnić. Pomimo postępu technologicznego oraz zmian i regulacji, które stara się wprowadzać np. Unia Europejska, na platformach VOD wciąż panują blokady regionalne, które ograniczają dostęp do materiałów w poszczególnych krajach.

Dotyczy to również polskiego Netflixa za granicą. Jeżeli będziemy chcieli go oglądać, to w większości sytuacji spotkamy się z problemami. Jest to najbardziej bolesne dla Polaków, którzy wyjechali na dłużej z kraju i chcieliby mieć dostęp do filmów i seriali w Netflixie po polsku. Co prawda biblioteki Netflixa w różnych krajach często się pokrywają co do zawartości, to jednak klasyczne polskojęzyczne produkcje nie zawsze są spotykane w zagranicznym Netflixie.

Jak odblokować polskiego Netflixa za granicą?

Niezbędna w tym celu jest zmiana adresu IP na polski. Jest to związane z tym, że serwisy internetowe dostosowują swoją treść i ofertę w zależności od tego, jaki adres IP posiada użytkownik. Działa to na tej zasadzie, że po wejściu na stronę internetową adres IP użytkownika sprawdzany jest w specjalnej bazie danych. Na tej podstawie określane jest z jakie kraju on pochodzi i jaką treść może zobaczyć. Wchodząc na stronę Netflixa z UK albo z USA zobaczymy tylko te treści, które dostępne są w tych krajach.

Zmienić adres IP możemy przy pomocy VPN. Jest to usługa, która w prosty sposób pozwala na łączenie się z siecią za pośrednictwem dowolnego kraju, a w interesującym nas przypadku – z Polski. Działa to tak, że nasze połączenie internetowe przechodzi przez specjalny serwer umiejscowiony w Polsce i tym samym otrzymujemy polski adres IP. Wszystkie usługi sieciowe od tej pory identyfikują i uznają nas za użytkownika, który na codzień mieszka i łączy się z internetem z Polski.

Jaki VPN do polskiego Netflixa za granicą?

Nie każdy VPN działa bezproblemowo z Netflixem. Serwis nie patrzy przychylnie na obchodzenie jego ograniczeń przy pomocy VPN. Stara się blokować adresy IP serwerów VPN i tym samym uniemożliwiać dostęp do swojej usługi za ich pośrednictwem.

Dlatego tylko niektóre usługi VPN radzą sobie z polskim Netflixem i pozwalają na jego odblokowanie. Niestety, to w ostatnim czasie nie zawsze okazuje się skuteczne. W każdej chwili serwer, który jeszcze wczoraj działał może zostać zablokowany przez Netflixa. Bowiem platforma aktywnie walczy ze wszystkimi sposobami na obchodzenie ograniczeń regionalnych. Ale z drugiej strony firmy oferujące VPN starają się zapewnić użytkownikom skuteczną usługę i dodają nowe serwery lub zmieniają ich IP.

Opisane poniżej usługi VPN oferują nawet 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jest to szczególnie przydatne, gdyż może się okazać w każdej chwili, że już nie działają z Netflixem. Oraz co najważniejsze, posiadają w ofercie dużą liczbę polskich serwerów VPN, dzięki którym zmienimy adres IP na polski.

Warto też wiedzieć, że bardzo dobrze radzą sobie z dostępem do amerykańskiego Netflixa, więc nawet w przypadku porażki i komunikacie o błędzie w przypadku polskiej wersji, możemy wykorzystać je do dostępu do bazy filmów i seriali w USA. W przypadku ameryki skuteczność jest prawie 100%.

1 ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN to w naszej ocenie najlepszy VPN, jaki obecnie można kupić. Szybkie serwery, ogromne możliwości i banalnie ...

9.1
2 NordVPN

NordVPN

NordVPN to świetny VPN w bardzo niskiej cenie, już od 2,99$ miesięcznie. Z ponad 5000 serwerami na całym świecie czyni ...

9
3 CyberGhost

CyberGhost

CyberGhost to dość popularny VPN z racji dobrej ceny i ciekawej oferty. Oferuje kilka funkcji i możliwości, którymi ...

8.9

ExpressVPN

ExpressVPN posiada dobrą skuteczność jeśli chodzi o odblokowywanie Netflixa ogółem, jednak również jest czasem wykrywany przez ten serwis VOD. Jest to bardzo dobra i szybka usługa VPN, z prostą w obsłudze aplikacją. W przypadku problemów możemy skorzystać z pomocy technicznej dostępnej przez 24 godziny na dobę w formie czatu online.

Założyć konto i wykupić usługę można na stronie ExpressVPN.

NordVPN

NordVPN jest obecnie rekordzistą jeśli chodzi o ilość posiadanych serwerów VPN. Jest to obecnie ponad 5000 maszyn. Wśród z nich znajdziemy również kilkadziesiąt polskich serwerów VPN.

Założyć konto i wykupić usługę można na stronie NordVPN.

Cyberghost

CyberGhost od pozostałych opisanych usług VPN odróżnia dłuższy okres gwarancji zwrotu pieniędzy – 45 dni, co jest szczególnie przydatne, gdy nie ma gwarancji że uda nam się odblokować dostęp do serwisu.

Założyć konto i wykupić usługę można na stronie CyberghostVPN.

Podsumowanie

Jak widać, do polskiego Netflixa za granicą można próbować uzyskać dostęp przy pomocy VPN. Nie ma znaczenia w jakim kraju będziemy, mając dostęp do sieci i kierując połączenie przez polski serwer VPN mamy szansę na to, że uda nam się odblokować dostęp do tego popularnego serwisu VOD w polskiej wersji językowej.

Jestem pasjonatem nowych technologii i gadżetów. Na co dzień pracuję jako programista, w wolnych chwilach śledzę nowinki technologiczne i związane z bezpieczeństwem w sieci.