Jak w prosty sposób oglądać Ipla za granicą?

Ipla to jeden z ulubionych serwisów VOD Polaków. Można tam znaleźć naprawdę wiele filmów i ciekawych seriali. Wszystkie po polsku lub z polskimi napisami. Jednak ipla za granicą nie działa tak jak w Polsce. Wszystko przez to, że nie masz polskiego IP. 

Dlaczego Ipla nie działa za granicą?

Ipla nakłada na Ciebie blokady i ogranicza dostęp do materiałów, które ma w swoim serwisie. Przyczyną tego są blokady regionalne, które regulują kto, gdzie, jak i kiedy może oglądać różne filmy i seriale. Dlatego na całym świecie jest aż tyle różnych lokalnych serwisów VOD, a takie strony jak Netflix mają różną ofertę dla poszczególnych państw i regionów.

Co prawda, od czasu gdy UE wprowadziła pewne zmiany prawne stało się to nieco łatwiejsze, jednak wciąż dla wielu osób dostęp do wielu polskich serwisów VOD jest bardzo utrudniony podczas pobytu w innych krajach. To co zmieniła Unia to wyłącznie zapewnienie możliwości korzystania z wykupionych abonamentów w usługach online podczas krótkich wyjazdów jak np. wakacje.

Dlatego zbyt mocno nie zmienia to sytuacji osób, które chciałyby oglądać Ipla za granicą, a z Polski wyjechały na stałe. Ale są na to sposoby!

Jak oglądać Ipla za granicą?

Skuteczny sposób, na oglądanie Ipli (i nie tylko) podczas wyjazdu jest bardzo prosty – trzeba zmienić adres IP w przeglądarce na polski. Może brzmi to skomplikowanie, ale jest banalnie proste i szybkie w wykonaniu. Jak? Trzeba użyć specjalnej usługi, serwera VPN w Polsce. Pozwala ona na korzystanie z polskiego adresu IP bez względu na to, w jakim kraju znajduje się użytkownik.

Jak to działa? Łączysz się z serwerem, który zmienia Twój adres IP. Wszystko dlatego, że serwer VPN pośredniczy w Twoim połączeniu internetowym, wszystko przez niego przechodzisz. To prawie tak, jakbyś był w Polsce. Ale jesteś tylko wirtualnie. I dzięki temu mogą zniknąć wszystkie blokady, ograniczenia i restrykcje, na które możesz trafić w sieci w związku z geoblokadami.

Jaki VPN jest najlepszy żeby oglądać Ipla za granicą?

Żeby bez problemu oglądać Iplę przy pomocy VPN za granicą, potrzebujesz sprawdzonej usługi. Warte polecenia są te firmy, które wymieniliśmy poniżej. Mają bardzo szybkie serwery, przy pomocy których z łatwością można oglądać polskie filmy i seriale podczas zagranicznych wyjazdów i podróży. Zarówno tych krótkich jak i długich.

1 ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN to w naszej ocenie najlepszy VPN, jaki obecnie można kupić. Szybkie serwery, ogromne możliwości i banalnie ...

9.1
2 NordVPN

NordVPN

NordVPN to świetny VPN w bardzo niskiej cenie, już od 2,99$ miesięcznie. Z ponad 5000 serwerami na całym świecie czyni ...

9
3 CyberGhost

CyberGhost

CyberGhost to dość popularny VPN z racji dobrej ceny i ciekawej oferty. Oferuje kilka funkcji i możliwości, którymi ...

8.9

Ile trzeba zapłacić?

Dobry i szybki VPN to usługa płatna. Cena jest różna, zależy głównie od tego, czy kupisz abonament na miesiąc czy na jakiś dłuższy czas jak np. 1 rok lub nawet 3 lata. Wtedy można naprawdę zaoszczędzić!

Możesz spodziewać się ceny, która będzie wynosiła od około 2,99$ w najlepszych ofertach do 13$ przy płatnościach co miesiąc. Warto od razu zapłacić z góry za cały abonament, bo oszczędności są spore.

Warto też pamiętać o tym, że możesz zawsze skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy, jakie dają firmy oferujące VPN. To na wypadek tego, jakby usługa nie działała tak jak tego oczekujesz. Nie ma z tym problemu i zazwyczaj masz nawet 30 dni na to, żeby wystąpić o zwrot pieniędzy.

Czy są jakieś darmowe sposoby?

Przede wszystkim – regulacje unijne. Może się okazać, że nie potrzebujesz VPN bo uda Ci się odblokować dostęp do Ipli za granicą za sprawą nowych regulacji, które wprowadziła Unia. Jeśli nie – to z całkowicie darmowych VPN, które są bezpieczne i warte polecenia nic ciekawego nie ma. Przede wszystkim z tego powodu, że darmowe usługi nie oferują polskich serwerów.

Jestem pasjonatem nowych technologii i gadżetów. Na co dzień pracuję jako programista, w wolnych chwilach śledzę nowinki technologiczne i związane z bezpieczeństwem w sieci.